Piła – Ponad 4 tysiące porcji narkotyków ukrywał w skrzynce przeciwpożarowej na klatce schodowej! Teraz grozi mu do 10 lat

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli łącznie ponad 4 tys. porcji marihuany i amfetaminy. Narkotyki zapakowane były w foliowe worki, a ich właściciel ukrył je na klatce schodowej, w skrzynce hydraulicznej. Zatrzymany, to 32-letni mieszkaniec Piły. Właścicielowi nielegalnego towaru grozi kara więzienia nawet do 10 lat.

327-195791

W połowie listopada br. policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas wykonywanych czynności służbowych uzyskali informację, że 32-letni mieszkaniec Piły może być w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. Policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się mężczyźnie i pogłębić uzyskane informacje, analizując na bieżąco nowe ustalenia. Już po kilku dniach funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie mężczyzna przechowuje narkotyki.

Pilscy kryminalni przystąpili do realizacji. Weszli do ustalonego mieszkania przy ulicy Towarowej w Pile i podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych śledczy ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany w łącznej ilości ponad 4 tys. porcji. Substancje psychotropowe oraz środki odurzające zapakowane był w worki foliowe i dodatkowo oklejone taśmą klejącą. Ich właściciel ukrył nielegalny towar na klatce schodowej, w skrzynce hydraulicznej.

Narkotyki natychmiast zostały zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu. 32-letni mieszkaniec Piły za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu kara więzienia do 10 lat. Źródło: KMP w Pile/podkom. Żaneta Kowalska