Piła – Pracownicy okradli swojego pracodawcę na prawie 270 tysięcy złotych! Łącznie policjanci zatrzymali 7 osób!

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KPP w Pile zatrzymali 7 osób mających związek z kradzieżą mienia znacznej wartości z terenu jednego z pilskich przedsiębiorstw. Jeden z głównych sprawców trafił na 3 m-ce do aresztu, pozostałych 6 osób, w tym złodziei i paserów, objęto policyjnym dozorem. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 27 do 44 lat. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności

W dniach od 6 do 7 marca br. pilscy kryminalni ustalili i zatrzymali 7 osób powiązanych z kradzieżą mienia o wartość blisko 270 tys. zł. z terenu jednego z pilskich zakładów. Zatrzymani to złodzieje i paserzy. Zawiadomienie w tej sprawie pokrzywdzony złożył kilka dni wcześniej.

Złodzieje ukradli płyty molibdenowe oraz dysze z węglika spiekanego. Dysze z węglika spiekanego są narzędziem służącym do produkcji komponentów ceramicznych, a płyty molibdenowe używane są w procesie spiekania komponentów ceramicznych w piecu wysokotemperaturowym. Zarzut kradzieży usłyszało trzech z zatrzymanych mężczyzna. Dwóch z nich było bezpośrednio zatrudnionych w firmie, którą okradli, a jeden u podwykonawcy. Najmłodszy, 27-letni mieszkaniec Piły, decyzją Sądu został  tymczasowo aresztowany. Wcześniej był on już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo policjanci w czasie przeszukania mieszkania aresztowanego znaleźli należące do niego niewielki ilości marihuany. Wobec dwóch pozostałych – 31-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego i 41-letniego pilanina prokurator zastosował dozór policyjny.

Czterem pozostałym zatrzymanym postawiono zarzut paserstwa, w tym za nabycie mienia znacznej wartości pochodzącego z czynu zabronionego oraz za pomoc w jego wywiezieniu z terenu zakładu produkcyjnego. Cała czwórka została objęta policyjnym dozorem.

Policjanci od podejrzanych zabezpieczyli łącznie 17 tys. zł  na poczet przyszłych kar i grzywien.

Pięciu sprawcom za kradzież i paserstwo mienia znacznej wartości grozi kara do 10 lat więzienia. Dwóm pozostałym za zwykłe paserstwo i kradzież do 2 i 5 lat.