Piła – Ukradł dziecku wózek, a koledze laptopa

wózekPolicjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali w ubiegłym tygodniu 33-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież wózka dziecięcego i laptopa. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 2 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 5 lat.

Jak ustalili zajmujący się sprawą pilscy kryminalni do pierwszego zdarzenia doszło na początku lutego br. przy ulicy Okrzei w Pile. W tym czasie nieznany sprawca wszedł do budynku mieszkalnego i z klatki schodowej ukradł dziecięcy wózek, po czym oddalił się w nieustalonym kierunku. Właściciel oszacował straty na kwotę 1000 złotych.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Jak się okazało, śledczy bardzo szybko wpadli na jego ślad. Po kilkunastu godzinach, jakie upłynęły od kradzieży, policjanci mieli już pewność, że przestępstwa dokonała konkretna osoba. Policjanci zatrzymali mężczyznę w ubiegłym tygodniu na terenie Piły.

Podejrzany tłumaczył, że ukradł wózek, ponieważ potrzebował pieniędzy. Podczas wykonywanych czynności kryminalni ustalili również, że mężczyzna jest sprawcą kradzieży laptopa, który wpadł w jego ręce podczas wizyty u kolegi. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie. Zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Piły. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat więzienia.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Piła / Żaneta Kowalska