Piła – Ukradli skuter i po pijaku uciekali przed policjantami

Wyrzyscy policjanci w trackie służby patrolowej ujawnili sprawców kradzieży skutera. Podejrzani na widok oznakowanego radiowozu porzucili skradziony motorower i uciekli. Dwie godziny później zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą za kradzież, a kierujący skuterem może jeszcze usłyszeć zarzut prowadzenia pod wpływem alkoholu.

28 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku uzyskali informację o kradzieży skutera marki Zipp, w gminie Wysoka. Mundurowi mając ten fakt na uwadze zwracali szczególną uwagę na tego typu jednoślady. W godzinach popołudniowych na wysokości miejscowości Gleszczonek, wyrzyscy patrolowcy zauważyli dwie osoby jadące motorowerem bez włączonych świateł. Na widok radiowozu kierowca jednośladu gwałtownie skręcił w drogę gruntową. Tam obaj mężczyźni rzucili się do ucieczki porzucając swój środek transportu.

Policjanci od razu rozpoznali uciekinierów. Byli nimi dwaj mieszkańcy Wyrzyska w wieku 21 lat. Jak się okazało intuicja policjantów nie zawiodła i porzucony skuter okazał się tym, który kilka godzin wcześniej skradziono w Wysokiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzyskany motorower i rozpoczęli poszukiwania złodziei.

Już po dwóch godzinach od ucieczki przed stróżami prawa, dwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci sprawdzili ich stan trzeźwości i wynik badań u obu podejrzanych wykazał około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymani od policjantów z Wysokiej usłyszeli zarzut kradzieży skutera za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po uzyskaniu opinii biegłej medycyny sądowej co do czasu spożycia alkoholu przez złodzieja – kierowcę, może on usłyszeć dodatkowy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odzyskany skuter policjanci wkrótce zwrócą właścicielowi.

Źródło: KMP Piła