Piła – Uprawiał konopie indyjskie pod chmurką

Policjanci z Wyrzyska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę i posiadanie marihuany. Miejsce na hodowlę narkotyku upatrzył sobie na łące w pobliżu miejsca zamieszkania. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

5 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku ustalili i zatrzymali mężczyznę zajmującego się uprawą marihuany. Podejrzany to 23-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk.

 2

W czasie przeszukania pomieszczenia gospodarczego użytkowanego przez podejrzanego kryminalni z Wyrzyska znaleźli dwa wycięte krzaki marihuany w trakcie suszenia o wysokości od 144 do 210 cm. Waga mokrych roślin wyniosła łącznie blisko 1,2 kg.

Ponadto w mieszkaniu sprawcy policjanci znaleźli gotowy do zażycia susz o wadze prawie 33 gramów. Część była w plastikowym pojemniku, a cześć popakowana w woreczki strunowe.

Znalezione przez policjantów narkotyki podejrzany uprawiał na terenie łąk w obrębie gminy Wyrzysk. Łącznie wyhodował trzy krzaki konopi indyjskich wysokich na 100 do 210 cm.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Wyrzyscy śledczy ogłosili mu zarzuty posiadania i uprawy środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Źródło: KPP Piła