Piła – w szklarni oprócz pomidorów uprawiał także marihuanę

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na terenie gminy Ujście 43-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. Mężczyzna zasadził rośliny w szklarni razem z pomidorami. Za popełnione przestępstwo może on teraz trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z pilskiej komendy ustalili mężczyznę, który na swojej posesji może uprawiać konopie. Z zebranych w tej sprawie materiałów wynikało, że nielegalny proceder został zorganizowany w szklarni znajdującej się w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny na terenie gminy Ujście. 21 sierpnia br. funkcjonariusze postanowili sprawdzić podejrzane miejsce.

Kilka minut przed godziną 15.00 policjanci weszli na wytypowaną posesję. Na miejscu zatrzymany został 43-letni mężczyzna. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych okazało się, że mężczyzna w szklarni zorganizował uprawę konopi indyjskich, którą przysłaniały sadzonki pomidorów. Śledczy zabezpieczyli 10 roślin konopi w różnej fazie rozwoju.

308-258267

Zatrzymany to 43-letni mieszkaniec gminy Ujście. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl