Piła – Weekendowi pijani kierowcy! Rekordzista miał prawie 2,5 promila

3 nietrzeźwych kierowców w miniony weekend zatrzymali na drogach naszego powiatu policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Pile. Rekordzista, którym okazał się kierowca samochodu osobowego, miał w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila. Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą teraz przed Sądem.

Podczas okresu wakacyjnego policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, prawidłowości wykonywania manewrów oraz stanu technicznego pojazdów – szczególnie pojazdów realizujących przewóz osób w ramach komunikacji zbiorowej. Funkcjonariusze kontrolują także stan trzeźwości kierujących.

Niestety kolejny raz okazało się, że po drogach poruszają się nieodpowiedzialni kierowcy. W miniony weekend funkcjonariusze z pilskiej komendy zatrzymali na terenie naszego powiatu trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec gminy Szydłowo. Podczas kontroli jego stanu trzeźwości okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila.

Pamiętajmy, że decydując się na taki krok nie tylko narażamy bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego ale w konsekwencji za tak nieodpowiedzialne zachowanie możemy trafić nawet do więzienia.

Źródło: KPP Piła