Piła – Zatrzymani z narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali w dwóch mieszkańców Czarnkowa. Są oni podejrzani o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania pojazdu i mieszkań, kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 100 gram amfetaminy i marihuany. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

26 lutego br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile pełnili służbę na terenie miasta. Gdy znajdowali się przy ulicy Piekarskiej, w pewnym momencie zauważyli pojazd marki Opel Astra, a w nim dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać.

Kryminalni postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiej reakcji kierowcy i pasażera. Podczas legitymowania mężczyźni nerwowo wyjęli dokumenty. Dodatkowo jeden z nich próbował schylić się do samochodu, jakby chciał coś sięgnąć. Policjanci mieli już pewność, że mężczyźni coś ukrywają.

Po chwili funkcjonariusze znaleźli na tylnym siedzeniu samochodu worek, a w nim amfetaminę. Podczas przeszukania pojazdu i pomieszczeń mieszkalnych śledczy zabezpieczyli łącznie ponad 100 gram narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Narkotyki zapakowane były w worki foliowe.

Zatrzymani to mieszkańcy Czarnkowa w wieku 24 i 34 lat. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia nawet do 10 lat.