Piła/Wyrzysk – Sprawcy pobicia 15-latka zostali zatrzymani. Grozi im do 8lat

W Wyrzysku miało miejsc pobicie nieletniego przez dwóch młodych mężczyzn. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami głowy trafił do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Wyrzyscy policjanci zatrzymali sprawców.

W dniu 3 września br. przy ul. 22 Stycznia w Wyrzysku w godzinach popołudniowych dwóch mężczyzn dokonało pobicia 15-latka. Swoją ofiarę sprawcy spotkali pod jedną z wyrzyskich pizzerni. Pokrzywdzony czekając przed lokalem na zamówione jedzenie został zaczepiony przez dwóch znanych mu mężczyzn, którzy bez powodu zaczęli uderzać go w twarz i kopać po głowie i w okolicę bioder. W wyniku zdarzenia nieletni z poważnymi obrażeniami głowy trafił do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku ustalili i zatrzymali sprawców, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Wyrzyska w wieku 17 i 21 lat. Mężczyznom przedstawiono zarzut pobicia w następstwie którego pokrzywdzony odniósł ciężki uszczerbek na zdrowiu. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu. Policjanci wystąpili do chodzieskiej prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych w stosunku do obu podejrzanych. Wobec sprawców orzeczono dozór policyjny, zakaz wszelkiego kontaktowani się z pokrzywdzonym.

Dorosłym w świetle prawa karnego jest siedemnastoletni sprawca czynu karalnego tak więc obu mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Piła