PILNE: OŚWIADCZENIE PZPC W SPRAWIE DYSKWALIFIKACJI TOMASZA ZIELIŃSKIEGO NA IGRZYSKACH W RIO!

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów oświadcza, że w czasie badań antydopingowych jakie przeprowadzone zostały w czasie pobytu Reprezentacji na Igrzyskach w Rio de Janerio wykryto u zawodnika Tomasza Zielińskiego podwyższony poziom substancji zakazanej – nandrolonu.

Natychmiast została również zbadane próbka B, która potwierdziła wynik pozytywny. Tym samym działając na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPC i Polskich Przepisów Antydopingowych zawodnik został zawieszony w prawach zawodnika do czasu zakończenia postępowania i usunięty z Reprezentacji Narodowej na  Igrzysk w Rio 2016.

Jeżeli zarzuty się potwierdzą wówczas wyciągnięte zostaną wobec zawodnika surowe konsekwencje zgodnie w obowiązującymi przepisami.Jest to dla całego środowiska ciężarowego w Polsce wielki szok i cios jednocześnie, chcę wszystkich Polaków szczerze przeprosić że muszą się podczas Igrzysk Olimpijskich  rozgrywanych w Rio wstydzić przed całym światem z powodu afery wywołanej przez przedstawiciela Podnoszenia Ciężarów  – skomentowała Szymon Kołecki – Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

PZPC do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego nie będzie komentować powyższej sytuacji.

Źródło: Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

http://naszawielkopolska.pl/?p=11042