PILNE – Podejrzewany o zamach we Wrocławiu zatrzymany w Lubuskim! – FILM

Najbardziej poszukiwany mężczyzna w kraju został zatrzymany przez policjantów. Jest podejrzewany o podłożenie materiału wybuchowego w autobusie we Wrocławiu. Nad tą sprawą pracowali najlepsi funkcjonariusze w Polsce którzy nieprzerwanie od czwartku dzień i noc tropili poszukiwanego mężczyznę.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych został zatrzymany 22-letni mężczyzna, podejrzewany o podłożenie  materiałów wybuchowych w jednym z wrocławskich autobusów. Do jego zatrzymania doszło na terenie województwa lubuskiego. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony obecnością Policji. Nie był wcześniej notowany.

Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem udziału w zamachu, do którego doszło w ubiegły czwartek w godzinach popołudniowych we Wrocławiu. Kobieta jadąc autobusem miejskim zauważyła w pojeździe podejrzany ładunek. Kierowca natychmiast wyniósł pakunek na zewnątrz. Wtedy doszło do eksplozji.

W tej sprawie decyzją Komendanta Głównego Policji powołana została specjalna grupa w skład której weszli najlepsi policjanci z Wrocławia, Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Dodatkowo do Wrocławia skierowanych zostało 400 policjantów z innych garnizonów w Polsce. Funkcjonariusze aby zatrzymać sprawcę i wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia współpracowali również z policjantami z innych krajów.

wro 1-196654

Policjanci podczas prowadzonych działań na bieżąco konsultowali czynności z prokuraturą. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej.

Źródło: KGP – nadkom. Krzysztof Zaporowski