Pilne: Poszukiwani sprawcy uszkodzeń samochodów w Wolsztynie i Chobienicach!

W nocy z 25 na 26 grudnia w Wolsztynie i 31 grudnia w Chobienicach doszło do uszkodzenia kilku samochodów. W pierwszym przypadku nieznani sprawcy uszkodzili karoserie trzech zaparkowanych na osiedlonym parkingu samochodów, w drugim wybili szyby i przebili opony auta. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci w okresie świąteczno-noworocznym wszczęli postępowania dotyczące uszkodzenia kilku samochodów zaparkowanych na ul. Słowackiego w Wolsztynie oraz w Chobienicach.

W przypadku auta zaparkowanego w Chobienicach nieznany sprawca wybił szyby pojazdu i uszkodził dwie opony. Właściciel wycenił swoje straty na poziomie 500 złotych.

Sytuacja, do której doszło w Wolsztynie dotyczyła właścicieli trzech samochodów. Wandale uszkodzili karoserie Opla Corsy, BMW i Audi najprawdopodobniej skacząc po dachach i maskach samochodów.

Sprawa dotycząca bezmyślnego niszczenia cudzej własności zawsze zasługuje na szczególne napiętnowanie. Przypadek dotyczący uszkodzonego Opla jest jednak szczególnie bulwersujący. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że auto należy do wolsztynianki, która m.in. przewozi nim na rehabilitację chorą córkę.

Wgnieciony na około 10 cm dach powoduje, że kobieta nie ma możliwości bezpiecznego przewożenia dziecka na rehabilitację, której celem jest przecież  przywrócenie jak najpełnejszej  sprawności i samodzielności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 grudnia na parkingu przy ul. Słowackiego w Wolsztynie. Osoby, które mogą pomóc w identyfikacji sprawców proszone są o kontakt z KPP w Wolsztynie pod numerem 68 347 52 70 lub  997. Policjanci zapewniają ewentualnym świadkom pełną anonimowość.  Źródło: Policja Wolsztyn