Pleszew – 11 osób zatrzymanych w związku z narkotykami

Pleszewscy kryminalni zatrzymali 11 osób. Osoby w wieku od 20 do 30 lat, odpowiedzą teraz za posiadanie i sprzedaż narkotyków. Policjanci zabezpieczyli łącznie 80 gramów amfetaminy i marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek ecstasy. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Pod koniec lutego br. policjanci z pleszewskiej komendy, zatrzymali 26-letniego mężczyznę na jednej z ulic Pleszewa. Miał przy sobie marihuanę. 26-latek został przewieziony do pleszewskiej komendy. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna zakupił narkotyki na jednej z dyskotek w powiecie ostrowskim. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że zamieszanych w nią jest więcej osób. Wykonane przez nich czynności, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 11 mężczyzn z trzech powiatów: pleszewskiego, kaliskiego i ostrowskiego. Są to osoby w wieku od 20 do 30 lat. Policjanci, w ich mieszkaniach, znaleźli łącznie 80 gramów narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany, a także ponad 70 tabletek ecstasy.

Mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne czyny. Trzech zatrzymanych usłyszało zarzuty udzielania narkotyków innym osobom, pozostałe odpowiedzą za ich posiadanie. Za czyny, których się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.
Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Pleszew / Monika Kołaska