Pleszew – Dwa wypadki jednego dnia. O pechu może mówić osoba, która wzięła udział w obydwóch zdarzeniach!

Trzy rozbite auta i dwie osoby w szpitalu to efekt wypadków, które miały miejsce 06 października na terenie powiatu pleszewskiego. Pierwszy wypadek miał miejsce około godziny 10.30 w Pleszewie. Na łuku drogi krajowej nr 12 samochód osobowy uderzył w latarnię oświetlenia drogowego.

Wewnątrz auta została uwięziona poszkodowana kobieta. Poinformowany o tym zdarzeniu dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie natychmiast zaalarmował dwa zastępy ratownicze z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że uszkodzona w wyniku wypadku latarnia oparła się o linię energetyczną. Strażacy sprawdzili teren zdarzenia detektorem napięcia i przystąpili do uwolnienia poszkodowanej. Następnie kobiecie udzielono pomocy medycznej i przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł ją do pleszewskiego szpitala. Do szpitala trafiła również osoba, która kilka godzin później wzięła udział  w wypadku w okolicach Kościelnej Wsi.

Tym razem zderzyły się dwa samochody: osobowy renault i dostawczy mercedes. Na miejsce udali się strażacy z JRG nr 1 w Kaliszu oraz OSP w Gołuchowie i Kościelnej Wsi. Ratownicy zabezpieczyli teren akcji wraz z rozbitym autem. Jednocześnie udzielono pomocy medycznej najciężej poszkodowanej osobie.

Na zakończenie działań zneutralizowano i usunięto wyciek płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów.

Źródło: PSP Pleszew / Fot. sekc. Sylwester Chwałkowski – KP PSP Pleszew