Pleszew – Jazda po pijaku w BMW zawsze w modzie! 48-latek miał 2,6 promila

2,6 promila alkoholu w organizmie miał 48-letni kierowca bmw, którego w sobotę zatrzymali pleszewscy policjanci. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.
18 lutego br. o godz. 11.30 dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy bmw. Z relacji świadków wynikało, że na ul. B. Krzywoustego zauważyli mężczyznę, który chciał odjechać samochodem, a był pod wpływem alkoholu. Pomimo, tego, że świadkowie zdarzenia próbowali uniemożliwić mu jazdę, mężczyzna wsiadł za kółko i odjechał.

Policjanci zatrzymali mężczyznę chwilę po zgłoszeniu, gdy stał przed jedną z posesji przy ul. Podgórnej. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec gminy Pleszew. Mężczyzna przyznał się do kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. 48-latek został przewieziony do pleszewskiej komendy, gdzie został poddany badaniu na urządzeniu pomiarowym. Miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali 48-latkowi prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Źródło: KPP Pleszew