Pleszew – Jedna osoba zginęła! Dwie ciężarówki spłonęły – wypadek w miejscowości Białobłoty

24 sierpnia, kilka minut przed godziną dwunastą dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 443 w okolicy miejscowości Białobłoty.

Pleszew 2016082409

Według zgłaszającego doszło do wypadku i pożaru samochodów ciężarowych. Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się strażacy z terenu powiatów pleszewskiego i konińskiego oraz zespoły ratownictwa medycznego i policja.

Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że w wypadku brały udział trzy samochody ciężarowe z naczepami. Dwa z nich objęte były pożarem, a w jednej z płonących kabin znajdował się kierowca. Pozostałe osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Strażacy natychmiast podali trzy prądy wody na palące się ciężarówki. Po dojeździe następnych wozów bojowych podano dodatkowo trzy prądy piany gaśniczej.

Pleszew 2016082405

W celu dogaszenia pożaru rozcięto przy pomocy piły spalinowej do cięcia stali i betonu i piły łańcuchowej ratowniczej burty i dach jednej z naczep. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do wykonania dostępu do poszkodowanego znajdującego się w zniszczonej kabinie. Niestety, ratowany mężczyzna już nie żył. Na zakończenie działań strażacy usunęli z jezdni rozlany olej napędowy i płyny eksploatacyjne oraz część przewożonych materiałów.

Działania prowadzone przez dwanaście zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej trwały prawie jedenaście godzin. Przyczyny tego tragicznego wypadku ustala prokuratura i policja.

Źródło: PSP Pleszew, Fot. mł.bryg. Waldemar Barański, st.ogn. Roman Drozd