Pleszew – Pirat drogowy pędził na motocyklu 172 km/h – został zatrzymany po pościgu

41-letni mieszkaniec gminy Pleszew, kierowca motocykla marki Honda odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości o 82 km/h, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Mężczyzna został zatrzymany w Kuczkowie, po policyjnym pościgu.
3 września br. policjanci wydziału ruchu drogowego pleszewskiej komendy zatrzymali mężczyznę jadącego motocyklem, który popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec gminy Pleszew.
Do zatrzymania doszło 3 września br. przed godz. 19.00 po tym, jak policjanci w Suchorzewie zauważyli motocyklistę, który na ograniczeniu prędkości do 90 km/h miał na liczniku, jak pokazały urządzenia do pomiaru prędkości, ponad 170 hm/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Motocyklista jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać.
Policjanci rozpoczęli pościg, który zakończył się zatrzymaniem kierującego w Kuczkowie.
Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a za przekroczenie prędkości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenia, 41-latek uzyskał 24 punkty karne i grozi mu wysoka kara grzywny.
Źródło: KPP Pleszew