Pleszew – Wypadkowy weekend na drogach powiatu! Jeden z wypadków spowodował kierowca mający 2,2 promila!

W piątek i sobotę na terenie powiatu pleszewskiego doszło do trzech wypadków drogowych. Przyczyną zdarzenia w Polskich Olędrach było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, natomiast kierowca peugeota, który dachował na obwodnicy Pleszewa, miał 2,2 promila alkoholu. Policja wyjaśnia także przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę w Kucharach – zderzył się tam samochód osobowy z ciężarowym.

9 grudnia br. o godz. 10.00 w m. Polskie Olędry kierujący samochodem marki Ducato, 34-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, podczas wyjazdu z posesji, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu marki Renault Scenic, 71-letniemu mieszkańcowi gminy Koźmin Wielkopolski. Pojazd jechał w kierunku Koźmina. W wyniku tego manewru doszło do zderzenia obu pojazdów.38-letnia pasażerka renault z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Dobrzycy.

W nocy z 9/10 grudnia br. pół godziny po północy w Pleszewie na ul. Marcinkowskiego, 27-letni mieszkaniec Pleszewa, kierując samochodem marki Peugeot, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie dachował. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na urządzeniu pomiarowym, które wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 27-latkowi, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Dwie osoby, z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do kaliskiego szpitala w wyniku wypadku w Kucharach, do którego  doszło ok. godz. 13.05. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Zderzył się tam samochód osobowy marki Opel Astra z samochodem ciężarowym marki Scania z naczepą.
wypadek2

Samochodem ciężarowym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego i jechał drogą krajową w kierunku Kalisza. Mężczyzna był trzeźwy. 24-latek nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Oplem kierował 35-letni mieszkaniec Warszawy, który jechał z 62-letnim pasażerem. Kierowca opla wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Obaj mężczyźni, z poważnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do kaliskiego szpitala.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają pleszewscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Pleszewie.

Źródło: KPP Pleszew