Pleszew – Zderzenie BMW z kolejką wąskotorową oraz Mercedesa z drzewem!

Do kolejnych groźnych wypadków doszło popołudniem 18 stycznia 2017 roku na terenie powiatu pleszewskiego. Najpierw strażacy z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej interweniowali na ulicy Targowej w Pleszewie. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z kolejką wąskotorową.

2017011807

Na szczęście wąskotorówka nie przewoziła w tym momencie pasażerów. Poszkodowana została natomiast osoba jadąca autem. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Jednocześnie zabezpieczono teren wypadku i usunięto wyciek płynów eksploatacyjnych z uszkodzonej osobówki.

2017011805

Zaledwie strażacy wrócili do remizy, a już dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP przyjmował kolejne zgłoszenie. Tym razem do wypadku doszło w okolicach Kuczkowa, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo.

2017011809

Na miejsce udali się strażacy z JRG i OSP Pleszew, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Strażacy zabezpieczyli teren wypadku oraz pomogli w przeniesieniu osoby poszkodowanej z rozbitego auta do karetki.

2017011810

Na zakończenie działań zabezpieczono i usunięto wyciek płynów eksploatacyjnych. Źródło: PSP Pleszew, Fot. ogn. Marcin Woźniak, str. Damian Talaga – KP PSP Pleszew