Płomień rozpoczął przygotowania

W piątek 22 stycznia zawodnicy Płomienia Przyprostynia prowadzonych przez trenera Dawida Kaniewskiego rozpoczęli przygotowania do drugiej rundy sezonu 2015/2016. Na pierwszych zajęciach tego roku, które odbyły się na sztucznym boisku w Zbąszyniu pojawiło się trzynastu zawodników.

Po krótkim powitaniu i przedstawieniu przez trenera planów na zbliżające się tygodnie zawodnicy udali się na boisko.

Piłkarze, którzy zjawili się na piątkowym treningu to: Mateusz Piechowiak, Kamil Maciejewski, Marcin Adamczak, Jakub Borkowski, Krystian Kraszewski, Artur Grabia, Marcin Kędziora, Jakub Beyer, Przemysław Borkowski, Jan Zimny, Szymon Juszczak. W zajęciach uczestniczyła także dwójka piłkarzy z zespołu juniora młodszego Wiktor Maćkowski oraz Eryk Lekki. W grupie podopiecznych trenera Kaniewskiego zabrakło kilku zawodników, którzy z powodów zdrowotnych jak i ze względu na pracę nie mogli czynnie uczestniczyć w pierwszym treningu.

Na drugim, środowym treningu w hali Zbąszynianka, frekwencja wyniosła już 17 zawodników.

Do końca lutego drużyna Płomienia przygotowywać się będzie na obiektach Zbąszyńskiego Centrum Sportu czyli z boiska Orzeł, jak i z hali i siłowni w Zbąszyniance.

Pierwszy mecz sparingowy zaplanowano na dzień 31.01.2016 r. z Zieloni Lubosz o godzinie 11.00 na Orle w Zbąszyniu.

Aktualnie w Klubie nie zanosi się do większych zmian w kadrze. Żaden z zawodników nie zgłosił chęci zmian barw klubowych, a na treningach nie widać, żadnych nowych zawodników. Szansę na dołączenie do kadry pierwszej drużyny dostaną zawodnicy, którzy pozytywnie zaskoczą trenera w czasie okresu przygotowawczego z drugiej drużyny seniorów oraz z drużyny juniorów, którzy również mogą przygotowywać się do sezonu z seniorami i udoskonalać swoje umiejętności.

Miło również nam poinformować, że trener Dawid Kaniewski we wrześniu ukończył kurs UEFA B, natomiast Przemysław Borkowski w grudniu na kurskonferencji w Racocie odebrał dyplom oraz licencję trenerską UEFA A. Trener Dawid Kaniewski we wrześniu ukończył kurs wyrównawczy UEFA B organizowany przez Lubuski Związek Piłki Nożnej. Trener Kaniewski posiada również uprawnienia II klasy mistrzowskiej.borkowksi przemyslaw
Trener Przemysław Borkowski w grudniu na kurskonferencji w Racocie odebrał dyplom oraz licencję trenerską UEFA A. Kurs na trenera UEFA A odbywał się w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej i trwał od września 2014 do czerwca 2015. Zajęcia odbywały się m.in, z takimi trenerami jak Marcin Dorna, Mariusz Rumak, Dariusz Pasieka, Krzysztof Paluszek czy też z terenami Akademii Lecha Poznań jak Wojciech Tomaszewski czy Patryk Kniat.