Podopieczni SOSW w Zbąszyniu wraz z opiekunami na spotkaniu z Pierwszą Damą RP

Podopieczni  SOSW w Zbąszyniu wraz z opiekunami na spotkaniu z Pierwszą Damą RPrp (1)

W środę 4 maja br. przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Maria Galas, Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki wraz podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zbąszyniu oraz przedstawicielami i opiekunami ośrodka uczestniczyli w niecodziennej wizycie w Warszawie.  Gdzie podczas pobytu zwiedzili Pałac Prezydencki i spotkali się z Pierwszą Damą RP. Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda znalazła czas na rozmowę i wspólne zdjęcia. Wizyta ta z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Informacja ze spotkania na oficjalnej stronie Prezydenta RP.

www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/

Spotkanie z uczniami i nauczycielami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczegodwnld149368466

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z przedstawicielami wychowanków i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbąszyniu z terenu powiatu nowotomyskiego, którzy w środę zwiedzali Pałac Prezydencki. Uczniowie podarowali Pierwszej Damie własnoręcznie wykonane Godło Rzeczypospolitej Polskiej i opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w Warszawie.

Spotkanie, w którym uczestniczył również Ireneusz Kozecki, Starosta Nowotomyski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Radość Życia” ze Zbąszynia, było okazją do rozmowy o zajęciach szkolnych i pozalekcyjnych, które realizowane są w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbąszyniu.

Na zakończenie spotkania Pani Prezydentowa złożyła życzenia jednej z wychowanek Ośrodka obchodzącej w środę urodziny.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu działa od 1993 r., zapewniając edukację i wychowanie dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz głębokim w wieku od 7-go roku życia do czasu ukończenia nauki.

źródło:www.prezydent.pl

źródło:facebook.com/Powiat-Nowotomyski