Podpalacz zatrzymany

Nawet do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z Komisariatu Policji w Zbąszyniu, a podejrzanemu o podpalenie wiaty rekreacyjno-biesiadnej w Zbąszyniu. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy oszacowano na blisko 33 tysiące złotych. O dalszym losie podpalacza zdecyduje teraz sąd.

Policjanci ze Zbąszynia ustalili i zatrzymali 28-letniego mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie mienia. Sprawca 11 lutego br. podpalił wiatę rekreacyjno-biesiadną należącą do Urzędu Miejskiego w Zbąszyniu, powodując tym samym zagrożenie pożarowe oraz straty sięgające kilkudziesięciu  tysięcy złotych.

Do zatrzymania doszło 17 lutego 2016 roku. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji zebranych informacji w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że sprawcą uszkodzenia mienia może być jeden z mieszkańców Zbąszynia. Analizując zgromadzone materiały mundurowi zatrzymali 28 – letniego mężczyznę odpowiedzialnego za to przestępstwo. Śledczy przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia o wartości blisko 33 tysięcy złotych. Podejrzany w swoich wyjaśnieniach przyznał się do podpalenia.

Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl – Przemysław Podeślny