Policja z Krotoszyna odzyskała skradziony zamek

Policja z Krotoszyna zidentyfikowała i zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież „zamku” o wartości około 50 tysięcy złotych, która miała miejsce w 2023 roku. Złodzieje zostali postawieni w stan oskarżenia, a policja odzyskała skradzione mienie. Obydwaj podejrzani grożą teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 5 na 6 lipca 2023 roku w miejscowości Smoszew. Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży, funkcjonariusze krotoszyńskiej komendy szybko podjęli działania w celu rozwiązania sprawy. Okazało się, że ofiarą kradzieży padł dmuchany „zamek” w kształcie słonia.

Dzięki skrupulatnej pracy policji, udało się zidentyfikować podejrzanych. Dwaj mężczyźni w wieku 32 i 29 lat, mieszkający w gminie Krotoszyn, zostali zatrzymani wczoraj. Po przeprowadzeniu dochodzenia i zebraniu odpowiednich dowodów, policja odzyskała skradzione mienie i postawiła podejrzanym zarzuty kradzieży.

Według ustaleń śledczych, sprawcy użyli ładowarki teleskopowej do transportu dmuchanego zamka na posesję jednego z nich, a następnie przewieźli go do województwa dolnośląskiego. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia czynu. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi, w tym możliwością otrzymania kary pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło;policja.pl