Policjanci z Nowego Tomyśla przechwycili ponad 1,6 kg narkotyków

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Łącznie policjanci przechwycili przeszło 1,6 kg marihuany i amfetaminy.

Nad sprawą od dłuższego czasu pracowali policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Stopniowo do kryminalnych wpływały nowe informacje na temat mieszkańca powiatu, który miał posiadać znaczną ilość narkotyków.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, by dokładnie przeszukać zajmowane przez niego lokum oraz budynki gospodarcze.

Podczas przeszukania mieszkania oraz sąsiadujących budynków policjanci znaleźli narkotyki tj. marihuanę w ilości blisko 1,5 kg oraz prawie 100 gramów amfetaminy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1,6 kg narkotyków.

Wszystkie zakazane środki trafiły do laboratorium, a 38-latek do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Źródło: http://wielkopolska.policja.gov.pl/