Policjant i strażak ochotnik w jednym! Panowie i Panie bierzcie przykład z Pana Piotra!

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w ramach codziennych służb realizują szereg działań, których głównym celem jest bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu. Są wśród nich i osoby, które po zdjęciu policyjnego munduru, kontynuują działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Jednym z nich jest sierżant sztabowy Piotr Tann policjant i strażak ochotnik w jednym.

Praca w Policji to odpowiedzialna, ciężka i często niebezpieczna służba. Jednak dla osób, które zdecydowały się założyć policyjny mundur, pomaganie ludziom jest najwyższą wartością. Jedną z takich osób jest sierż.sztab. Piotr Tann, który od blisko 10 lat zawodowo związany jest z Komendą Miejską Policji w Kaliszu.

Sprawy, którymi zajmuje się na co dzień wymagają dużego zaangażowania. Często zaczyna służbę, wtedy kiedy jego rodzina właśnie kładzie się spać. Niejednokrotnie zdarza się tak, że gromadząc materiał dowodowy w postępowaniu okazuje się, że jest to sprawa rozwojowa, posiadająca kilka wątków, które należy sprawdzić i potwierdzić. Wtedy jego służba nie kończy się po ośmiu godzinach, ale trwa tyle ile trzeba.

Pomimo wielu obowiązków służbowych sierż.sztab. Piotr Tann, poza służbą w Policji znajduje czas na działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu. Brał udział w działaniach ratowniczy podczas powodzi na terenie naszego miasta. Jako doświadczony płetwonurek wielokrotnie uczestniczył w akcjach poszukiwania i wydobycia ciał osób, które utonęły.

Ćwiczenia ratownictwa podlodowego na rzece Prośnie, to jedno z ostatnich przedsięwzięć, w które sierż.sztab. Piotr Tann zaangażował się wspólnie z kolegami z OSP. Centrum miasta jako miejsce przeprowadzenia ćwiczeń nie było przypadkowe. Uczestniczące w przedsięwzięciu osoby chciały, aby do jak największej liczby mieszkańców dotarło ostrzeżenie związane z niebezpieczeństwami grożącymi podczas przebywania na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Strażacy chcieli także, zapoznać mieszkańców Kalisza ze sposobami postępowania w czasie, gdy już dojdzie do tragicznego zdarzenia. Ćwiczono sposoby ewakuacji osób, które wpadły do wody. Nauczycielem i jednocześnie pozorantem, który również sam pokazał w jaki sposób można wydostać się z wody gdy załamie się pod nami lód, był kaliski policjant sierż.sztab Piotr Tann.

Przypominamy wszystkim miłośnikom zimowych zabaw, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Często nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Rodzicom przypominamy, że tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko zagwarantuje bezpieczną zabawę ich pociechom. Źródło:KPP Kalisz