Policjantki na szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy autem

Policjantki Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wzięły udział w szkoleniu w ramach projektu Akademia Bezpiecznej Kobiety oraz z okazji Dnia Kobiet. Zajęcia pozwoliły rozwinąć kompetencje funkcjonariuszek w zakresie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

329-157982

8 marca br. policjantki Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w ramach programu Akademia Bezpiecznej Kobiety oraz z okazji Dnia Kobiet wzięły udział w szkoleniu. Warsztaty z bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz z doskonalenia techniki jazdy odbyły się w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa SKODA AutoLab oraz na terenie  nowego Autodromu w Poznaniu.
329-157983Podczas szkolenia w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa SKODA AutoLab odbyły się zajęcia teoretyczne podczas, których zostały poruszone istotne zagadnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantkom zostały przybliżone kwestie związane z systemami bezpieczeństwa oraz zasadami ich funkcjonowania na przykładzie symulatora dachowania i zderzeń.
329-157985Funkcjonariuszki pod okiem trenerów SKODA Auto odbyły szkolenie praktyczne na Autodromie. Uczyły się szybkiego pokonywania zakrętów, kontroli toru jazdy i hamowania na suchej i mokrej nawierzchni z ominięciem przeszkody. Instruktorzy najpierw omawiali każde ćwiczenie. Następnie była okazja aby sprawdzić wszystko w praktyce.
329-157986Przeprowadzone szkolenie pozwoliło rozwinąć umiejętności policjantek, a także dało szansę na zdobycie nowych doświadczeń, które posłużą im podczas codziennej służby. Źródło: KMP Poznań