Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Utratą prawa jazdy skończyła się dla 49-latka brawura za kierownicą. Kierowca mercedesa jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

4 lipca br. funkcjonariusze z ostrowskiej drogówki prowadzili na terenie gminy Ostrów Wlkp. kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. Jednym z zatrzymanych tego dnia do kontroli drogowej był kierowca mercedesa. Mieszkaniec gminy Raszków przekroczył dozwoloną prędkość, o 52 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali prawo jazdy 49-latkowi. Dodatkowo w związku z popełnionymi wykroczeniem kierowca został ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci informują właściwego starostę, o każdym ujawnionym przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Na podstawie tej informacji starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

źródło: ostów-wielkopolski.gov.pl