Ponad 2 promile za kierownicą auta z wypożyczalni na S11! Pił i jechał bo pokłócił się z żoną!

Porozrzucane butelki w samochodzie i ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Z taką ilością alkoholu w organizmie 26 letni mężczyzna kierował pojazdem.

29 listopada chodziescy policjanci zostali poinformowani przez jednego z kierujących, że drogą Krajową nr 11 w kierunku Piły jedzie samochód marki Seat, a sposób kierowania pojazdem może świadczyć o tym, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Patrolujący rejon drogi policjanci bardzo szybko udali się we wskazane miejsce, gdzie po chwili zauważyli Seata, którego zatrzymali do kontroli drogowej. Kiedy podeszli do pojazdu w jego wnętrzu zauważyli porozrzucane butelki po alkoholu. Okazało się, że kierowca 36 letni mieszkaniec Świdwina nie posiadał uprawnień do kierowania. Przeprowadzone badanie trzeźwości pokazało wynik ponad dwa promile. Na tym nie koniec. Pojazd, którym poruszał się 36 latek nie należał do niego, a było to auto z wypożyczalni. Mężczyzna tłumaczył, że pił alkohol, ponieważ pokłócił się z żoną przez telefon. Samochód, którym poruszał się nietrzeźwy został odholowany na policyjny parking. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez chodzieskich policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego w nocy 30 listopada. Tym razem 27 letni mieszkaniec Wągrowca jechał samochodem dostawczym marki Renault. Policjanci zauważyli pojazd w miejscowości Rataje koło Chodzieży, a następnie zatrzymali do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. 27 latek stracił prawo jazdy, a sprawą teraz zajmie się sąd.

Źródło: KPP Chodzież