Pożar w Komendzie Powiatowej Policji w Obornikach!

Na początku tygodnia w budynku Komendy Powiatowej Policji w Obornikach powstał pożar. Ewakuowano 30 osób. Akcję ratowniczo-gaśniczą prowadziły dwa zastępy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach.

28 marca br. w godzinach przedpołudniowych  w jednym z pomieszczeń piwnicznych budynku obornickiej Komendy Policji przy ul. Piłsudskiego doszło do pożaru. Dym szybko rozprzestrzenił się po korytarzach. Z uwagi na zagrożenie pożarowe w jednostce wszczęto alarm, a kierownictwo zarządziło natychmiastową ewakuację osób przebywających w budynku. Przybyłe na miejsce zastępy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach podjęły natychmiastowe działania ratowniczo-gaśnicze. Czynności te polegały w pierwszej kolejności na ewakuacji pozostałych znajdujących się jeszcze w budynku osób.
Następnie dokonano przeszukania pomieszczeń celem ewakuacji poszkodowanych, lokalizacji zarzewia ognia i jego ugaszenia. Ostatnim etapem było oddymienie budynku przy zastosowaniu wentylacji nadciśnieniowej. Nad całością prowadzonej akcji czuwali Komendanci KP PSP Oborniki st. bryg. Sławomir Zdrenka oraz st. kpt. Dariusz Szrama.

W taki sposób przebiegały ćwiczenia z zakresu praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji.  Były one sprawdzianem organizacyjnym dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Policji w Obornikach w zakresie działania na wypadek zagrożenia pożarowego.  Źródło: KPP Oborniki