Poznań – 215 osób wylegitymowanych, 35 interwencji i 5 osób zatrzymanych to bilans akcji „Zero Tolerancji” na Starym Rynku

Poznańscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Zero Tolerancji” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym Stary Rynek oraz jego okolice.

W nocy z 20 na 21 grudnia br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu przeprowadzili na terenie poznańskiej starówki działania pod kryptonimem „Zero Tolerancji”.

Przeprowadzona akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa  odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Podczas działań służbę pełniło 74 policjantów, którzy łącznie wylegitymowali 215 osób, skontrolowali 63 pojazdy oraz przeprowadzili 35 interwencji. Podczas nocnej służby funkcjonariusze zatrzymali 5 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, a także nałożyli 50 mandatów związanych z łamaniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, oraz Prawa o Ruchu Drogowym

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez  nadzoru. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.