Poznań – 32-latek pozorował kolizje i wyłudzał pieniądze ale tylko od księży!

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który był sprawcą oszustw. Podejrzany naciągał księży na fikcyjne kolizje. Twierdził, że duchowni urwali lusterko w jego luksusowym aucie i tym samym wyłudzał od nich pieniądze. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia.

 

30 listopada br. policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali za liczne oszustwa 32–latka. Mężczyzna pozorował kolizje i wyłudzał od niewinnych ludzi pieniądze. Jako swoje ofiary wybierał księży.

Podejrzany działał w ten sposób, że podjeżdżał do osób duchownych swoim luksusowym samochodem po czym pokazywał im urwane lusterko. Miało ono świadczyć o tym, że doszło do kolizji, której księża są sprawcami. Mężczyzna za każdym razem proponował, że sprawę mogą załatwić bez udziału Policji pod warunkiem, że duchowny zapłaci za wyrządzoną szkodę. W większości przypadków księża się na to godzili i dawali oszustowi za urwane lusterko nawet kilka tysięcy złotych. Kiedy jednak mówili, że zadzwonią na Policję to podejrzany twierdził, że nie ma takiej potrzeby gdyż sam usunie usterkę.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna działał w ten sposób od grudnia 2013 roku. W tym czasie oszukał 8 duchownych na ponad 30 tysięcy złotych.  9 osób nie dało się nabrać. W niektórych zdarzeniach pomagała mu kobieta, która została przez policjantów zatrzymana za oszustwa kilka miesięcy wcześniej.

32-latek zatrzymany przez poznańskich policjantów na terenie województwa pomorskiego był całkowicie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili ponad 60 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i nie wykluczają, że pokrzywdzonymi nie są tylko duchowni. Osoby, które mogły zostać w opisany sposób oszukane proszone są o kontakt  z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod numerem telefonu 61 84 130 92/90 od pon. do pt. w godz. 8:00 – 15:00 lub całodobowym numerem alarmowym 997.

Mężczyźnie za oszustwa grozi teraz nawet 8 lat więzienia.