Poznań – 80 nowych policjantek i policjantów – galeria zdjęć

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. To kolejne przyjęcie do służby policjantów garnizonu wielkopolskiego w 2016 roku. Szeregi wielkopolskiej Policji tym razem zasiliło 80 mundurowych.

W gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 11 marca br. odbyło się uroczyste przyjęcie 80 nowych policjantów i policjantek. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości.

Wśród nich byli przedstawiciele władzy rządowej i samorządów. Podczas uroczystej zbiórki obecna była również kadra kierownicza wielkopolskich jednostek Policji, w których po kursie podstawowym będą służyć nowi funkcjonariusze.

Insp. Tomasz Trawiński podkreślił w swoim wystąpieniu, że nowo przyjęci policjanci to najlepsi z najlepszych. Podczas całego procesu rekrutacyjnego pokonali setki innych chętnych do pracy w mundurze. Komendant życzył wszystkim wytrwałości. Przypomniał, że wypowiedziana rota ślubowania od tej pory obowiązuje nowo przyjętych. Dodatkowo Komendant Trawiński wyróżnił trójkę świeżo upieczonych funkcjonariuszy, za najlepsze wyniki, zdobyte podczas procesu rekrutacji. Podziękował także rodzinom nowych policjantów za obecność podczas uroczystości, prosząc o wsparcie na ich nowej, zawodowej drodze.

Dla wszystkich nowo zaślubionych policjantów, przybyłych rodzin i przyjaciół były to wyjątkowe chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Źródło: KWP Poznań – Dominika Pupkowska-Bral