Poznań – Akcja ZNICZ 2016 – Zmiana organizacji ruchu przy poznańskich cmentarzach – MAPY

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, a wraz z nim – jak co roku – zmiany w organizacji ruchu w okolicach poznańskich cmentarzy.

Zmiany w organizacji ruchu mają ułatwić dojazd na cmentarz oraz zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Kierowcy powinni zwracać uwagę na oznakowanie i zachować szczególną ostrożność w okolicach cmentarzy.

Cmentarz Junikowo

8453a8182543
Od 22.10 do 2.11 ulica Chryzantemowa – od Owczej do Malwowej – zmieni się w ulicę jednokierunkową. Przy cmentarzu – poza okresem od 24 do 27.10 – obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, w dwa poprzedzające dzień Wszystkich Świętych weekendy oraz w przedświąteczny poniedziałek, policja może wprowadzić od godz. 8.00 jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej i Owczej od ul Grunwaldzkiej do ul. Złotowskie.
Pewne są natomiast zmiany, które będą obowiązywały w świąteczny wtorek i środę, 1.11. – od 5.00 do godzin wieczornych – ul. Cmentarna i Owcza będą jednokierunkowe od ul. Grunwaldzkiej do Złotowskiej, ul. Złotowska także będzie jednokierunkowa – od ul. Owczej do Bukowskiej. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie również na ul. Wieruszowskiej – od ul. Grunwaldzkiej do ul. Junikowskiej.
Dodatkowe miejsca parkingowe uruchomione zostaną na lewym pasie ruchu ul. Grunwaldzkiej – od pętli „Junikowo” do ul. Cmentarnej (w obu kierunkach), na Grunwaldzkiej – w ciągu prawego pasa ruchu od ul. Cmentarnej do ul. Ścinawskiej (kierunek do centrum) – oraz na Wieruszowskiej – od Grunwaldzkiej do posesji nr 10.
W środę 2.11., od południa do godzin wieczornych, jednokierunkowe będą ul. Cmentarna i Owcza – od ul. Grunwaldzkiej do ul. Złotowskiej.

Cmentarz Miłostowo

header_znicz
Przez dwa najbliższe weekendy, przedświąteczny poniedziałek, a także 1 i 2.11., na ul. Warszawskiej i Gnieźnieńskiej obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na ul. Warszawskiej będzie obowiązywało zawężenie do jednego pasa ruchu w obu kierunkach oraz zakaz poruszania się w stronę miasta dla samochodów ciężarowych. Takie zasady będą obowiązywały tu w przedświąteczny poniedziałek, 1.11. oraz w środę, 2.11., z tym że tego ostatniego dnia zawężenie do jednego pasa nitki wjazdowej do miasta będzie obowiązywało od godz. 12:00 do godz. wieczornych oraz w przedświąteczny poniedziałek (31.10).
1.11. będzie podobnie – z tym, że ruch jednokierunkowy na Gnieźnieńskiej obowiązywał będzie od Gdyńskiej do Bałtyckiej od godz. 5.00 do godzin wieczornych. W środę 2.11. – od godz. 12.00 do godzin wieczornych – zakaz poruszania się po Gnieźnieńskiej będą miały samochody ciężarowe.
Z miejsc na ul. Warszawskiej będzie można skorzystać również przez całą dobę  w poniedziałek 31.10., w dzień Wszystkich Świętych oraz – od 12.00 do godzin wieczornych – w środę, 2.11. Dodatkowe miejsca na lewym pasie ul. Gnieźnieńskiej – od Polleny do Bałtyckiej – będą udostępniane od 8.00 do godzin wieczornych w dniach 31.10 oraz 1.11. od godz. 5.00 do godzin wieczornych. W dzień Wszystkich Świętych zajmować będą one przestrzeń lewego pasa od ul. Gdyńskiej do ul. Bałtyckiej.

Cmentarz Lutycka

11085d7b9b19
Na odcinku ul. Lutyckiej – od ul. Dojazd do Podolańskiej – od 22.10 obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Potrwa do 2.11. W tych samych terminach dopuszczone będzie parkowanie na poboczach w ciągu ul. Lutyckiej po stronie cmentarza i od ul. Szczawnickiej do ul. Dojazd (kierunek rondo Obornickie) oraz na poboczu ulicy Szczawnickiej, przy cmentarzu.
W dwa najbliższe weekedy na ul. Lutyckiej – od ul. Podolańskiej do ronda Obornickiego – od 10.00 do godzin wieczornych obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów ciężarowych w obu kierunkach. Taki sam zakaz obowiązywał będzie 1.11. od godz. 5.00 do godzin wieczornych.
Cmentarz Górczyn
Na ul. Ściegiennego i Arciszewskiego obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na wyłączonych lewych pasach jezdni na ul. Arciszewskiego utworzone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe w poniedziałek (31.10) i środę (2.11) – od 12.00 do godzin wieczornych – oraz 1.11. od 5.00 do 23.00 – z tym, że odcinek zawężonej jezdni może być wydłużony do ul. Hetmańskiej. Dodatkowo 1.11. ul. Ściegiennego, na odcinku od ul. Jarochowskiego do ul. Arciszewskiego, będzie zwężona o jeden pas, na którym utworzone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe.

Pozostałe cmentarze

Zmiany organizacji ruchu dotyczą również okolice innych poznańskich nekropolii. Od 22.10 do 2.11 na ul. Bluszczowej i Wiśniowej obowiązuje jeden kierunek ruchu, na odcinku od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Wspólnej.
Na Jeżycach, w okolicach cmentarza przy ul. Nowina, od 22.10 do 2.11 utworzone zostały dodatkowe miejsca parkingowe wzdłuż ul. Szpitalnej, po stronie cmentarza (od ul. Nowina do ul. Miodowej). Na ul. Szpitalnej obowiązuje będzie w tym czasie ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Na ul. Morasko, na wysokości cmentarza, również obowiązuje w tym czasie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz dopuszczone będzie parkowanie na poboczu.
Przy cmentarzu przy ul. Jasna Rola zmiany będą obowiązywały od południa 29.10 do godzin wieczornych 2.11 – na ulicach Jasna Rola i Bronisława – od ul. Bolka do ul. Umultowskiej – odbywał się będzie tylko ruch jednokierunkowy.
Przy starołęckim cmentarzu św. Antoniego 1.11. – od godz. 5.00 do godzin wieczornych – ulice św. Antoniego i Minikowo będą jednokierunkowe na odcinku od ul. Książęcej do ronda Minikowo. Dzięki temu udostępnione zostaną na lewym pasie jezdni dodatkowe miejsca parkingowe.

Źródło: zdm.poznan.pl