Poznań – Beach Volley Festival 2016 – siatkarskie zakończenie wakacji w stolicy Wielkopolski

W ostatni weekend wakacji, 27-28 sierpnia br., odbędzie się pierwsza edycja Beach Volley Festival. W turnieju siatkówki plażowej nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu udział wezmą 32 pary męskie z całej Polski. Poza meczami organizator i sponsorzy zaplanowali wiele atrakcji dla osób w każdym wieku tj. konkursy, animacje czy treningi dla najmłodszych. Organizatorem wydarzenia jest napiachu.pl, a partnerami Miasto Poznań oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

– Przed nami ostatni siatkarski akcent tegorocznego lata nad poznańskim Jeziorem Rusałka. I to na bardzo wysokim poziomie. Wśród 32 par mamy czołowych zawodników regularnie występujących w Grand Prix Mistrzostw Polski takich jak np. Adam Parcej, zwycięzca rozegranej w ostatnich dniach Plaży Wolnościw Poznaniu czy Bartłomiej Kiernoz złoty medalista Plaży Open w Białymstoku. Poza turniejem głównym przewidzieliśmy także wiele atrakcji dla kibiców w każdym wieku. Zapraszamy do aktywnego kibicowania i udziału w licznych konkursach, warsztatach czy treningach siatkarskich dla najmłodszych. Słowem, będzie się działo i to z dużym udziałem sponsorów i partnerów. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Beach Volley Festival to wspaniała okazja do promocji siatkówki plażowej, Poznania i okolic oraz dobrej, rodzinnej zabawy – mówi Jakub Matyka, właściciel serwisu napiachu.pl i organizator turnieju.

– Zaangażowanie naszego miasta w Beach Volley Festival było naturalnym wyborem. Od kilku lat przyciągamy do Poznania największe siatkarskie imprezy i to zarówno, jeśli chodzi o siatkówkę halową,
np. Puchar Polski, czy jej plażową odmianę – mam tutaj na myśli na przykład Plażę Wolności, która miała miejsce w miniony weekend. Z drugiej strony, sukcesy polskich siatkarzy na arenie międzynarodowej oraz coraz lepsza baza infrastrukturalna sprawiają, że w siatkówkę plażową gra coraz więcej osób nie zawodowo związanych z tym sportem. Stąd coraz większa popularność amatorskich turniejów, których
w naszym mieście i okolicach w sezonie odbywa się już kilkadziesiąt. Cieszy nas, że Poznań za sprawą siatkarzy staje się miejscem wielkich emocji i wydarzeń sportowych i powoli wyrasta na polską stolicę siatkówki plażowej – mówi Tomasz Lewandowski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Plakat Final
2 dni, 32 pary, 4 boiska
Pierwsza edycja Beach Volley Festival odbędzie w ostatni weekend wakacji (27-28 sierpnia 2016 roku) na boiskach położonych nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu. Turniej zostanie rozegrany na 4 nowoczesnych boiskach do siatkówki plażowej. Pierwszego dnia odbędą się eliminacje, w których udział wezmą 32 drużyny męskie z całej Polski. Lista uczestników jest już praktycznie zamknięta, a znalazły się na niej nazwiska z czołówki polskiego beach volleya. W niedzielę zostanie rozegrany turniej główny, do którego awansują 24 zespoły. Dla najlepszych par przewidziane są nagrody finansowe oraz rzeczowe.
Poza towarzyskim turniejem w kategorii mężczyzn, organizator zaplanował wiele atrakcji dla osób w każdym wieku tj. konkursy, animacje czy treningi pokazowe dla najmłodszych. Głównym organizatorem pierwszej edycji Beach Volley Festival jest napiachu.pl – pierwszy w Polsce społecznościowy serwis internetowy dla aktywnych plażowiczów, na których czeka kilka tysięcy boisk i turniejów siatkówki plażowej. Sponsorami turnieju są dealer marki SEAT Centrum Poznań, Port Lotniczy Poznań-Ławica oraz właściciel marki Żywiec. Partnerami wydarzenia zostało Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Patronami medialnymi wydarzenia są Radio Eska oraz TVP Poznań.
Rusałka to więcej niż kąpielisko
Jezioro Rusałka, nad którym odbędzie się Beach Volley Festival, należy do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych terenów rekreacyjnych w Poznaniu i okolicach. Położone blisko centrum miasta, oferuje liczne możliwości aktywnego wypoczynku. W wyniku realizacji projektu „Nowa Rusałka” na terenie ośrodka pojawiło się wiele atrakcji takich jak nowoczesne boiska do siatkówki plażowej, ogólnodostępne stacje naprawy rowerów, ziemny tor rowerowy, siłownia zewnętrzna czy pole do gry w boccia. Natomiast miłośnicy joggingu i jazdy rowerami mogą swobodnie poruszać się po nowych ścieżkach biegowych i rowerowych. Osoby wypoczywające nad jeziorem mogą być także spokojne o bezpieczeństwo podczas kąpieli oraz zaplecze gastronomiczne, które zapewnia właściciel Restauracji Rusałka i Grillowiska – spółka Frajda.
Harmonogram turnieju, lista uczestników oraz więcej informacji o Beach Volley Festival znajdują się pod adresem: http://napiachu.pl/bvf2016.