Poznań – Dwóch 17-latków kopało w zaparkowane auta na ul. Hetmańskiej i 28 Czerwca. Publikujemy film z monitoringu!

Policjanci zatrzymali za uszkodzenie mienia dwóch młodych mężczyzn. Wszystko za sprawą innego funkcjonariusza, który zobaczył wandali kopiących w zaparkowane auta. O zdarzeniu na bieżąco informował dyżurnego. Zachowanie sprawców zarejestrowały również kamery monitoringu miejskiego.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 września br. Dwóch 17-latków, idąc skrzyżowaniem ulic 28 czerwca 1956 r. i Hetmańskiej w Poznaniu, uszkodziło kilka zaparkowanych samochodów i wiatę przystankową.

Ich zachowanie nie umknęło uwadze policjanta z Referatu Wywiadowczego Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, który w tym czasie wykonywał swoje obowiązki służbowe na terenie szpitala HCP. W chwili gdy usłyszał hałasy z zewnątrz, wybiegł z budynku, by sprawdzić co się dzieje.

Okazało się, że wzdłuż zaparkowanych pojazdów szło dwóch młodych mężczyzn, którzy kopali w auta. Policjant od razu o wszystkim powiadomił oficera dyżurnego, a sam pobiegł za sprawcami. Po chwili na miejsce przyjechali inni policjanci. Wówczas wspólnie zatrzymali 17-latków.

Sprawcy uszkodzili cztery auta oraz wiatę przystankową na łączną kwotę blisko 3 tys. złotych. Za uszkodzenie mienia grozi im teraz nawet 5 lat więzienia. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Wilda.