Poznań – Dzieci znalazły teczkę z dużą iloscią gotówki!

Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk spotkał się z dziećmi, które znalazły teczkę ze dużą sumą pieniędzy i bez wahania całą gotówkę przekazały Policji. Podczas uroczystości zorganizowanej w szkole, Komendant Miejski pogratulował kilkulatkom wspanialej postawy obywatelskiej i zachowania godnego naśladowania.

3 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 65 w Poznaniu odbyło się uroczyste  spotkanie, podczas którego Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk pogratulował szóstce dzieci wzorowej postawy obywatelskiej.

Miesiąc temu – podczas zabawy na os. Kosmonautów w Poznaniu, dzieci odnalazły teczkę z pieniędzmi i bez zawahania postanowili przekazać ją policjantom. W torbie wśród dokumentów znajdował się dowód rejestracyjny pojazdu, dzięki któremu ustalono właściciela zguby.

Mł. insp. Maciej Nestoruk zwracając się do dzieci podkreślił, że ich zachowanie zasługuje na słowa najwyższego uznania, ponieważ mimo młodego wieku wiedzieli jak w danej sytuacji postąpić. Komendant zwrócił się także do rodziców oraz dyrekcji szkoły obecnych na spotkaniu. Podziękował im za trud włożony w wychowanie dzieci oraz przekazane wartości. Z rąk szefa poznańskich policjantów dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Źródło: KWP w Poznaniu