Poznań-I sobie prawka wydriftowali

W sobotni wieczór policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali do kontroli drogowej, kierujących samochodami osobowymi. Powodem interwencji funkcjonariuszy był styl i sposób jazdy kierowców. Mężczyźni na oczach mundurowych „driftowali” po drodze publicznej. Obaj stracili prawa jazdy.

W sobotnią noc policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu otrzymali sygnały od mieszkańców o „driftujących” pojazdami na drodze publicznej. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Kiedy przyjechali na ulicę Szwedzką w rejonie Nowego Miasta zobaczyli, jak kierujący osobówkami marek Lexus oraz BMW celowo wprowadzają swoje pojazdy w poślizg i poruszają się wokół ronda.

Policjanci natychmiast przerwali im tę jazdę. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że w samochodach znajdują się jeszcze pasażerowie.

Obaj 21-latkowie stracili prawa jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa trafi do sądu, a młodym mężczyznom może grozić wysoka grzywna nawet do 30 tys. złotych. 

Uwaga!

Popisy tego typu na ulicach czy np. parkingach supermarketów nie powinny mieć miejsca. Nigdy nie można być pewnym czy nie straci się  kontroli nad jadącym pojazdem, będącym na granicy przyczepności. Narażenie pieszych lub innych użytkowników dróg na wypadek a w konsekwencji na obrażenia ciała lub śmierć, może grozić sprawą karną i wieloletnim więzieniem.

Wszelkie pokazy samochodowe powinny być wykonywane na obszarach wyłączonych z ruchu drogowego i organizowane z zapewnieniem zasad bezpieczeństwa zarówno uczestników jak i osób postronnych.

Źródło:policja.pl

Obraz Halit Akkaya z Pixabay