Poznań – Imieniny ulicy Św. Marcin, premiera w Teatrze Wielkim, lodowisko na Malcie za „frio” oraz masa koncertów czyli długi weekend w Poznaniu

Długi listopadowy weekend rozpocznie się od uroczystości patriotycznych, związanych ze Świętem Niepodległości oraz imieninami ulicy Święty Marcin. Kolejne dni również będą mijać pod znakiem licznych atrakcji kulturalnych i sportowych.

11 listopada warto być w Poznaniu. O 11.00 od strony ulicy Kościuszki i na parkingu przed zamkiem rozpocznie działalność Kiermasz Rogala, gdzie aż do godziny 21.00 będzie można kupić ten ulubiony listopadowy przysmak poznaniaków. Tradycyjny Korowód Świętomarciński wyruszy o 14.30 spod kościoła Świętego Marcina w kierunku CK Zamek. Tam tradycyjnie już prezydent Poznania wręcza Świętemu Marcinowi klucze do bram miasta. Później na scenie rozpoczną się koncerty – w tym roku wystąpią zespoły SÖNDÖRGŐ oraz RABEL BABEL  z udziałem L.U.C. Całość wieńczy pokaz fajerwerków około godz. 21.00. Dokładny program Imienin Ulicy Święty Marcin można znaleźć na stronie imprezy.

11 listopada to także dzień premiery spektaklu „Myśli nowoczesnego Polaka” Romana Dmowskiego w Teatrze Polskim oraz koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Król Wichrów (Tatry)” op. 37 Feliksa Nowowiejskiego w Teatrze Wielkim.

Również 11 listopada w Centrum Amarant rozpoczynają się Dni Palestyńskie. Wydarzenia z tym związane to miedzy innymi promocja książki „Na Zachodnim Brzegu bez zmian”, koncert muzyki palestyńskiej oraz pokazy filmów. Dokładny spis wydarzeń znajduje się na stronie www.palestyna24.pl

weekend-w-poznaniu,pic1,1016,99817,153277,show2

Wieczorem 11 listopada w Blue Note zagra legendarna polska kapela hard rockowa Hunter. Początek koncertu o godzinie 20.00.

W sobotę od godziny 11.00 w CK Zamek trwać będą ostatnie wydarzenia kończącego się festiwalu Poznań Baroque. Tegoroczny festiwal podobnie jak wszystkie jego dotychczasowe edycje to okazja do spotkania z wykonawcami muzyki dawnej. Sobotnie koncerty będą dedykowane również młodej widowni. www.zamek.poznan.pl

Osoby, które chcą poczuć klimat zimowego szaleństwa powinny wybrać się w sobotę 12 listopada na lodowisko POSiR przy Malcie, ul. Wiankowa 3. W tym dniu wstęp będzie darmowy. www.malta.poznan.pl

weekend-w-poznaniu,pic1,1016,99817,153278,show2

W sobotę wieczorem w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich zagra zespół IRA. Gwiazdy na polskiej scenie muzycznej istnieją od końca ubiegłego stulecia. Po blisko trzyletniej przerwie wydali nową płytę „My”, którą promują podczas bieżącej trasy koncertowej.

13 listopada jedyny w Polsce koncert zagra grupa Vapors of Morphine. Wystąpią w Sali Wielka CK Zamek o godz. 19.00. Ich muzyka balansuje na pograniczu alternatywnego rocka i bluesa. Jak możemy przeczytać w zapowiedzi koncertu: „oprócz utworów Morphine, zespół serwuje słuchaczom psychodeliczne interpretacje zachodnioafrykańskich melodii, noise rock, swoje oryginalne kompozycje i covery mniej znanych artystów”.

Wcześniej, bo od 10.30, CK Zamek zaprasza rodziny z dziećmi na spektakl „Lulajka”. Natomiast o 12.00 wyświetlony będzie film dla dzieci „Lodowy Smok”.

Źródło: poznan.plHubert Bugajny/biuro prasowe