Poznań – ITD zatrzymało ciężarówkę na autostradzie A2! Dwuosobowa, białoruska obsada auta pijana!

10 października 2016 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu pełniąc obowiązki służbowe na autostradzie A-2 wytypowali do kontroli pojazd członowy należący do rosyjskiego przewoźnika.

Już podczas pobierania dokumentów inspektor prowadzący kontrolę wyczuł wyraźną woń alkoholu od dwuosobowej załogi kierowców – obywateli Białorusi. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia. Kierujący pojazdem w wydychanym powietrzu miał aż 0,69 mg/l alkoholu, czyli blisko 1,4 ‰. Drugi z kierowców również był w stanie nietrzeźwości osiągając wynik 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj. około 0,75 ‰.

Rysunek1

Analiza czasu pracy kierowców wykazała ponadto rażące naruszenia w zakresie obowiązkowych przerw, odpoczynków i czasu jazdy, zagrożone karą pieniężną w wysokości 8.350,00 zł.

W związku z ujawnieniem przestępstwa polegającego na prowadzeniu, przez zatrzymanego kierowcę, pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości, na miejsce kontroli wezwano patrol Policji, który przejął sprawę w tym zakresie.

Pojazd, którym poruszali się nietrzeźwi i przemęczeni kierowcy skierowano na parking strzeżony do momentu uiszczenia kaucji.

Źródło: Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Poznaniu