Poznań – Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Ewy Tylman. Czy sąd uwierzy w nieoficjalną wersję policjantów?

Na poniedziałek, 14 listopada 2016 roku prokuratura w Poznaniu zapowiedziała konferencję prasową. Ma poinformować o szczegółach zawartych w akcie oskarżenia – informuje portal www.patriot24.net.

Dziś wiadomo, że całość oparta jest o dotychczasowy zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Sąd w pięcioosobowym składzie (dwóch zawodowych sędziów i trzech ławników) ma prowadzić proces poszlakowy w oparciu o ciąg poszlak dostarczonych przez policjantów i prokuratorów z Poznania.

adam ewa

Chodzi między innymi o zeznania osób, z którymi w nocy z 22 listopada na 23 listopada 2015 roku oboje bawili się na poznańskim Starym Mieście.

Kluczowym zarzutem ma być rzekome przyznanie się do winy Adama Z. Trzech policjantów zeznało, że miał on im przyznać się do zepchnięcia Ewy Tylman ze skarpy po lewej stronie wyjścia na most Świętego Rocha w Poznaniu. A następnie zaciągnął ją do rzeki, będąc przestraszonym całym zdarzeniem.

Przypomnijmy, że Adam Z. został zatrzymany i aresztowany po upublicznieniu przez Krzysztofa Rutkowskiego i jego ekipy zdjęć ze stacji paliw pół godziny po zniknięciu dziewczyny. Jego przerażenie i strach na tych zdjęciach były bezdyskusyjnym wskazaniem jego wiedzy o tragicznym losie Ewy Tylman. Działo się to w dniach, kiedy Adam Z. zaprzeczał, by pamiętał cokolwiek z tamtych nocnych godzin, czyli od godziny 3:23 do godzin porannych.

Krzysztof Rutkowski nie chciał dziś komentować aktu oskarżenia opartego o zeznania trzech policjantów z nieoficjalnej rozmowy z Adamem Z. Zapowiedział, że swoją konferencję prasową na ten temat zorganizuje w Poznaniu 4 grudnia 2016 roku.

Czyli dokładnie w rok od zatrzymania jego i jego ludzi na terenie Wielkopolski pod absurdalnym zarzutem nakłaniania do fałszywych zeznań, a wręcz wywiezienia Ewy Tylman poza Polskę. Tę sprawę pod kątem przekroczeń uprawnień przez poznańskich policjantów i prokuratorów prowadzi na wniosek Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie – Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Źródło: www.patriot24.net