Poznań – Jeździli po mieście mieście dostawczakiem i kradli rowery oraz skutery! Zostali zatrzymani!

Policjanci z Mosiny odzyskali motorower i cztery rowery. Za ich kradzież odpowie teraz trzech mężczyzn. Jednoślady warte ponad 7 tysięcy złotych powrócą do prawowitych właścicieli. Podejrzanym za popełnione czyny grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

329-158202

5 marca br. policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie otrzymali od jednego z mieszkańców zgłoszenie o kradzieży motoroweru. Funkcjonariusze bezzwłocznie zajęli się tą sprawą.  Po rozmowie ze zgłaszającym ustalili wszystkie szczegóły zaistniałej kradzieży i zaczęli podejrzewać, że osoba za to przestępstwo odpowiedzialna może poruszać się po Mosinie samochodem dostawczym. Zdobyte przez funkcjonariuszy informacje szybko się potwierdziły.

Podczas patrolu miasta zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki renault. Jak się okazało jego kierowca przewoził skradzione cztery rowery oraz motorower. Mężczyzna został zatrzymany. Dzień później do sprawy zostało zatrzymanych kolejnych dwóch mężczyzn.

Wartość jednośladów szacuje się na ponad 7 tysięcy złotych. O kradzieży dwóch rowerów ich właściciele dowiedzieli się dopiero od policjantów. Podejrzanym za kradzież grozi teraz nawet 5 lat więzienia. Źródło: KMP Poznań