Poznań – Już nie będą oszukiwać seniorów – film

Poznańscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które działając metodą na różne „legendy”, okradały starsze osoby. Kobieta i mężczyzna narazili 8 seniorów na straty w wysokości ponad 10 tysięcy złotych. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 10 lutego br. mężczyznę i kobietę, którzy okradali osoby starsze. Sprawcy działali za pomocą różnych „legend”, wykorzystywali zaufanie oraz dobre serce seniorów. Para oszustów na terenie Poznania i powiatu poznańskiego działała od 2014 roku do chwili zatrzymania.  8 osobom starszym ukradła ponad 10 tysięcy złotych.

Kiedy podawali się za pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia mówili, że kontrolują recepty i refundację leków. Podając się za pracowników administracji wchodzili do mieszkań pod pretekstem kontroli liczników lub naprawy usterki. Natomiast kiedy mówili, że są z opieki społecznej oferowali zwrot kosztów za leczenie. Za każdym razem kiedy już zostali wpuszczeni do mieszkania odwracali uwagę właścicieli, a następnie kradli pieniądze oraz biżuterię.

Podejrzani to mieszkańcy Poznania w wieku 46 i 47 lat. Za kradzież, za którą grozi 5 lat więzienia, usłyszeli łącznie 8 zarzutów. Kobieta ponadto odpowie za kradzież z włamaniem, za którą może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Prokurator zastosował wobec pary środki zapobiegawcze w postaci dozorów oraz poręczenia majątkowego w wysokości 35 tys. złotych.

Policjanci ponownie apelują o rozwagę! Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Poznań / Patrycja Banaszak