Poznań – Kierowała pod wpływem! Pościg ulicami miasta – video!

Policjanci z Poznania po pościgu zatrzymali 34-letnią kobietę, która mimo promila alkoholu we krwi, wsiadła za kierownicę swojego pojazdu. Nie zatrzymała się do kontroli i zaczęła uciekać. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobiecie za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 16 lipca br. próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki Audi. Jednak kierowca zignorował sygnały dawane przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Podczas rajdu ulicami miasta, kierowca wielokrotnie łamał przepisy ruchu. Ostatecznie pojazd został zatrzymany. Za kierownicą siedziała 34-letnia kobieta. Powodem jej zachowania był niestety alkohol. Pomiar wykazał ponad 1 promil alkoholu we krwi. Natychmiast straciła prawo jazdy.

Teraz za popełnione przestępstwo grozi jej do 2 lat więzienia oraz grzywna. Dodatkowo toczy się osobne postępowanie, w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi. Tym razem nikt nie zginął i nie został ranny lecz tego typu sytuacje najczęściej kończą się tragicznie.

Źródło: KWP w Poznaniu