Poznań – Kolejne dziuple samochodowe zlikwidowane! Tym razem w Plewiskach i Baranowie!

Poznańscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn za przestępstwo paserstwa. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli elementy od kilku skradzionych pojazdów. Zatrzymani do spraw mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im  teraz nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu realizując zadania w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości samochodowej ujawnili kolejne miejsca, w których znajdowały się części i pojazdy pochodzące z kradzieży oraz zatrzymali osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder.

11b

Pierwsza ze spraw zaczęła się od zgłoszenia kradzieży bmw. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do kradzieży auta doszło w nocy z 16/17 listopada br. Wówczas samochód warty ponad 35 tysięcy złotych zniknął spod posesji na terenie poznańskiego Grunwaldu.

Policjanci z samochodówki, którzy bezzwłocznie zajęli się tą sprawą odnaleźli skradzione auto już zaledwie dobę po kradzieży. Auto znajdowało się niedaleko Plewisk. W chwili kiedy funkcjonariusze weszli na teren posesji, przestępcy byli w garażu w trakcie rozkręcania auta. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Niestety samochód był już częściowo zdemontowany. Nie posiadał m. in. elementów karoserii oraz był częściowo pozbawiony wyposażenia wnętrza. Poza zabezpieczonym bmw podczas przeszukania terenu, policjanci ujawnili elementy pochodzące od innych skradzionych aut – dwóch citroenów, dwóch vw i bmw, a także radiostację przez, którą przestępcy prowadzili nasłuch częstotliwości policyjnych.

11a

Kilka dni później tj. 23 listopada br. na terenie powiatu poznańskiego policjanci z poznańskiej samochodówki kontrowali punkty, w których sprzedawane są części samochodowe. Wówczas w jednym z takich miejsc ujawnili elementy od skradzionego w nocy z 9/10 listopada br., z terenu Baranowa forda mondeo wartego ponad 100 tysięcy złotych. Mężczyzna, który pochodzące z kradzieży elementy oferował do sprzedaży został zatrzymany.

W tych dwóch sprawach czterech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty paserstwa. Wobec trzech nich zastosowano policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz nawet 5 lat więzienia. Źródło: KMP Policja

CZYTAJ TAKŻE…

Policjanci odzyskali kradzione BMW warte 420 tys. złotych. Były przewożone ciężarówką, która brała udział w wypadku na autostradzie A2!