Poznań – Kolejne odzyskane auto! Skradzione w Murowanej Goślinie Renault Captur Policjanci odnaleźli na poznańskich Jeżycach!

Poznańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali samochód marki Renault Captur. Jego wartość szacuje się na 50 tysięcy złotych. Auto odnaleziono na poznańskich Jeżycach. Zatrzymanemu do sprawy 32–latkowi grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

3 marca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymali informację o skradzionym z terenu Murowanej Gośliny osobowym Renault Captur.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zajęli się tą sprawą i na podstawie przeprowadzonej pracy operacyjnej ustalili, że auto może znajdować się na poznańskich Jeżycach. Informacje zdobyte przez funkcjonariuszy szybko się potwierdziły.

Dobę później tj. 4 marca br. podczas kontroli jednego z wytypowanych parkingów podziemnych, odnaleźli skradzione auto. Trzy dni później zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za jego kradzież. Podczas zatrzymania 32-latek posiadał przy sobie dwie sztuki amunicji bojowej.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego posiadanie amunicji. Decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania osób. Źródło: KWP Poznań