Poznań – Kradł elementy torów kolejowych i sprzedawał w punktach skupach złomu! Grozi mu do 5lat

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy funkcjonariuszy Policji i Służby Ochrony Kolei. Jeżyccy kryminalni zabezpieczyli przy zatrzymanym elementy infrastruktury kolejowej, którą kradł i sprzedawał w punktach skupach złomu. Teraz odpowie za kradzież przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Od grudnia 2015 roku do policjantów z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce zaczęły napływać zgłoszenia o kradzieżach elementów infrastruktury drogowej. Kradzieże były w miejscach trudno dostępnych, nie objętych monitoringiem wizyjnym, najczęściej na terenach leśnych. Do kradzieży metalowych elementów torów kolejowych dochodziło na terenie całego Poznania. Uszkodzone elementy torowiska mogły doprowadzić do nieszczęśliwych zdarzeń z pociągami, gdyż były one odpowiedzialne między innymi za zamykanie rogatek, bądź poprawne ustawienie torów.

Wspólne działania funkcjonariuszy z poznańskich Jeżyc i SOK-u, doprowadziły do zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za kradzieże. 10 sierpnia br. kryminalni z dzielnicowymi złapali go na gorącym uczynku. 38-latek miał przy sobie worki z metalowymi elementami torowiska, które zamierzał sprzedać.

Policjanci ustalili, że mężczyzna mógł ukraść nawet 50 elementów infrastruktury kolejowej. Szkody wyniosły 50 tys. zł. Teraz odpowie za to przed sądem. Grozi mu 5 lat więzienia.

Źródło: KWP Poznań