Poznań – Kradł wodomierze i czcionki introligatorskie – film

wodomierzePolicjanci z Wildy zatrzymali mężczyznę, którego przestępstwa były bardzo uciążliwe dla mieszkańców południowej dzielnicy Poznania. Kradł wodomierze z piwnic co pozbawiało ludzi bieżącej wody. Jego łupem padło również ok. 500 sztuk unikatowych czcionek introligatorskich. Łącznie 24-latek usłyszał 12 zarzutów, za które grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Od września 2015 roku do lutego 2016 roku na terenie poznańskiej Wildy dochodziło do bardzo uciążliwych przestępstw dla mieszkańców. Z piwnic ginęły wodomierze, przez co mieszkańcy nie mieli dostępu do bieżącej wody nawet kilkanaście godzin. 10 lutego br., policjanci z komisariatu na ul. Chłapowskiego, zatrzymali na gorącym uczynku sprawce włamań. 24 – letni mężczyzna włamywał się do piwnic. Kradł z nich wodomierze. Łącznie skradł 10 urządzeń.

Mężczyzna włamał się również do drukarni znajdującej się w jednej z piwnic. 24-latek skradł z niej unikatowe czcionki introligatorskie. Łącznie łupem złodzieja padło prawie 500 sztuk czcionki.

Podczas dokonywanych przestępstw, mężczyzna ubrany był w kurtę z napisem „ochrona”, co pozwalało mu bezkarnie wchodzić do piwnic, tłumacząc mieszkańcom że otrzymał zgłoszenie o włamaniu.

Analiza zebranych dowodów pozwoliła policjantom wytypować sprawcę włamań. W jednej z wildeckich piwnic zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku. W tym samym dniu usłyszał zarzuty, a policjanci zabezpieczyli mienie jakie znajdowało się przy włamywaczu. Skradzione wodomierze oraz metalowe czcionki introligatorskie, mężczyzna sprzedawał na pobliskich złomowiskach.

Szkody jakie wyrządził mężczyzna oszacowano na 25 tys. złotych, jednak większe straty ponosili mieszkańcy poznańskiej Wildy, którzy nie mieli dostępu do wody. Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów kradzieży z włamaniem za które grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Poznań / Patrycja Banaszak / Piotr Garstka