Poznań – Skradzione auta i naczepy odzyskane przez Policję!

Policjanci z Poznania odzyskali 4 naczepy od samochodów ciężarowych oraz osobowe bmw i passata. Zostały one skradzione na terenie Niemiec i Wielkiej Brytanii. Trzy osoby usłyszały zarzut paserstwa, za który grozi do 5 lat więzienia.    

4 lipca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu na terenie pow. poznańskiego odzyskali 4 naczepy od samochodów ciężarowych, które zostały skradzione w 2015 i 2016 roku na terenie Niemiec. Potwierdziły to badania przeprowadzone na miejscu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. Zatrzymano jedną osobę, u której na posesji zabezpieczono te przedmioty, których wartość wstępnie oszacowano na 200 tys. złotych. Cztery dni później kryminalni w jednej z podpoznańskich miejscowości do kontroli drogowej zatrzymali BMW. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że auto zostało skradzione w 2014 roku w Wielkiej Brytanii. Wartość pojazdu to 70 tys. złotych.

poz12

Kolejne uderzenie w przestępczość samochodową nastąpiło 9 lipca br. w Poznaniu. Na terenie myjni samochodowej funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 3 osoby, które były zajęte demontowaniem Vw Passata, skradzionego niespełna miesiąc wcześniej w Niemczech. Tutaj również biegły potwierdził, że pojazd pochodzi z przestępstwa. Wartość pojazdu to blisko 80 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa, za który grozi do 5 lat więzienia.

Wszystkie trzy realizacje to efekt dobrego rozpoznania środowiska związanego z przestępczością samochodową. Policjanci na bieżąco monitorują miejsca, w których mogą być przechowywane i demontowane skradzione samochody. Między innymi dzięki ich pracy, systematycznie spada ilość kradzionych pojazdów na terenie woj. wielkopolskiego.

poz13

Źródło: KWP Poznań