Poznań / Mosina – Sprzedawali kradzione częsci

częsci2Policjanci z Poznania zabezpieczyli warte kilka tysięcy złotych części samochodowe, na terenie jednej z firm w Mosinie. Wstępna analiza wykazała, że mogą one pochodzić z kradzieży. Za przestępstwo paserstwa grozi do 5 lat więzienia.

16 marca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KWP w Poznaniu razem z biegłymi z Laboratorium Kryminalistycznego KWP zabezpieczyli szereg części samochodowych pochodzących z kradzionych samochodów. Wśród znalezionych przedmiotów znalazły się m.in. skrzynia biegów od osobowego Renault skradzionego w Niemczech w 2011 r., dach elektryczny od BMW, system wspomagania układu kierowniczego, silnik i skrzynia biegów od Kia.

Specjaliści sprawdzali numery identyfikacyjne zabezpieczonych elementów, ujawnili także, że część z nich była pousuwana. Na miejscu pracowali również policjanci z Mosiny oraz technik kryminalistyki z KMP w Poznaniu. Jeżeli analiza wykaże nielegalne pochodzenie tych części, właściciel warsztatu, gdzie je znaleziono, może usłyszeć zarzut paserstwa. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Źródło: KWP Poznań – Maciej Święcichowski