Poznań / Oborniki – Kolejny cios w przestępczość samochodową

Poznańscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się w warsztacie w powiecie obornickim. Były tam elementy od zdemontowanych pojazdów o wartości 120 tys. złotych. Zatrzymany do sprawy mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

ob1322 marca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali dziuplę samochodową, w której demontowano pojazdy kradzione z terenu Poznania, powiatu poznańskiego i Niemiec.

Zlikwidowana dziupla znajdowała się na terenie powiatu obornickiego. Podczas przeszukania warsztatu policjanci zabezpieczyli częściowo zdemontowane bmw 3, elementy od renault cango, citroena ds5 oraz audi a4. Po oględzinach biegłych z dziedziny mechanoskopii okazało się, że pochodzą one z kradzieży. Wartość wszystkich pojazdów oszacowano na kwotę 120 tys. złotych.

Funkcjonariusze w dniu ujawnienia dziupli zatrzymali 30-letniego mężczyznę. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów paserstwa. Za ten czyn grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Poznań – Patrycja Banaszak